طراحی سایت

سبد خرید
0

انتخاب زبان

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ui/ux

خدمات طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ui/ux ماهونیا

طراحی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربر) برای هر صفحه وب سایت بسیار مهم است، زیرا این عناصر مستقیماً بر نحوه تعامل کاربران با محصول تأثیر می گذارد.

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ui/ux شامل چیست؟ رابط کاربری و تجربه کاربری چیست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ UX و UI دو اصطلاحی که اغلب به جای هم استفاده می شوند، اما در واقع معنای متفاوتی دارند. در این مقاله به طور کامل به معرفی رابط کاربری (ui) و تجربه کاربری (ux) صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. مشتریان بالقوه ای که در بستر وب به دنبال برند شما هستند و هیچ نشون و سایتی از شما پیدا نمی کنند، ممکن است فکر کنند که کسب و کار و برند شما فعالیتی ندارد. اما فکر کنید شما یک وب سایت حرفه ایی برای برند خود دارید و می توانید به راحتی محصولات و خدمات خود را در معرض نمایش همه کاربران قرار دهید. هر رابطه ای که در وب سایت شما شروع می شود با درست کردن طراحی وب خود به یک رابطه عالی تبدیل کنید.

 

فهرست مطالب

ui وux چیست
ui وux چیست

UX و UI در واقع به چه معنا هستند؟

 افرادی که شما آنها را استراق سمع کرده اید در واقع در مورد دو حرفه صحبت می کنند که علیرغم وجود چندین دهه و در تئوری قرن ها، توسط صنعت فناوری به عنوان طراحی UX و UI تعریف شده است.
طراحی UX به اصطلاح ” طراحی تجربه کاربری ” اشاره دارد، در حالی که UI مخفف “طراحی رابط کاربری” است. هر دو عنصر برای یک محصول بسیار مهم هستند و با هم کار می کنند. اما علیرغم رابطه حرفه ای آنها، نقش ها کاملاً متفاوت هستند و به جنبه های بسیار متفاوتی از فرآیند توسعه محصول و رشته طراحی اشاره می کنند.

UX و UI در واقع به چه معنا هستند؟

طراحی UX به اصطلاح “طراحی تجربه کاربری” اشاره دارد، در حالی که UI مخفف “طراحی رابط کاربری” است. هر دو عنصر برای یک محصول بسیار مهم هستند و با هم کار می کنند. اما علیرغم رابطه حرفه ای آنها، نقش ها کاملاً متفاوت هستند و به جنبه های بسیار متفاوتی از فرآیند توسعه محصول و رشته طراحی اشاره می کنند.

UX چیست؟ User Experience design

UX به رفتارها، احساسات و حالات کاربر اشاره دارد که هنگام استفاده از یک سیستم یا محصول خاص رخ می دهد. تجربه کاربر می تواند شامل تمام احساسات، باورها، ترجیحات، واکنش های فیزیکی و روانی، رفتارها و عملکردها قبل از لحظه استفاده، در طول استفاده از سایت و پس از آن باشد. بنابراین یکی از وظایف مهم طراحان سایت در حین طراحی ایجاد محیطی زیبا برای کاربران است. بنابراین توجه ویژه ای به احساسات و عواطف کاربران دارد. سایت باید به گونه ای طراحی شود که احساسات کاربر را درگیر کند.

کاربرد UX

با این حال، علیرغم اینکه یک اصطلاح علمی است، استفاده از آن تقریباً به طور کامل در زمینه دیجیتال از زمان پیدایش آن بوده است. یکی از دلایل این امر این بود که صنعت فناوری در حوالی زمان ابداع این اصطلاح شروع به توسعه کرد.
اساساً، UX برای هر چیزی که می توان تجربه کرد – خواه یک وب سایت، یک دستگاه قهوه ساز یا بازدید از سوپرمارکت باشد، کاربرد دارد. “تجربه کاربر” به تعامل بین یک کاربر و یک محصول یا خدمات اشاره دارد. بنابراین طراحی تجربه کاربر تمام عناصر مختلف را در نظر می گیرد که آن تجربه را شکل می دهد.

طراحی UX شامل چه چیزی است؟

یک طراح UX به این فکر می کند که این تجربه چه احساسی را در کاربر ایجاد می کند و انجام وظایف مورد نظر برای کاربر چقدر آسان خواهد بود. آنها همچنین وظایف را مشاهده و تجزیه و تحلیل می کنند تا ببینند کاربران چگونه وظایف را در جریان کاربر انجام می دهند.

• طراحی تجربه کاربری فرآیند توسعه و بهبود کیفیت تعامل بین کاربر و تمام جنبه های یک شرکت است.
• طراحی تجربه کاربر در تئوری یک عمل غیر دیجیتالی (علم شناختی) است، اما عمدتاً توسط صنایع دیجیتال استفاده و تعریف می شود.
• طراحی UX در مورد تصاویر بصری نیست. بر احساس کلی تجربه تمرکز دارد.

UI چیست؟ User Interface design

رابط کاربری تاثیر تعاملی سایت بر روی کاربران است. هدف از این تأثیر گرفتن مجوز برای تأثیر مثبت و مطلوب آنها است. وقتی صحبت از طراحی رابط کاربری می شود، این به معنای تمرکز بر نحوه ارائه محصولات است. به این معنا که صفحات باید به گونه ای طراحی شوند که اهداف UX محقق شوند. به عنوان مثال، طراح رابط کاربری سعی می کند از بنرهایی در بالای صفحات سایت استفاده کند تا از ثبات و یکپارچگی سایت اطمینان حاصل کند. به همین دلیل از تصاویر، متون، نمودارها، ماژول ها، جداول، فیلم ها و همچنین رنگ ها به صورت حرفه ای در طراحی رابط کاربری استفاده می شود.

کاربرد Ui

برخلاف UX، طراحی رابط کاربری یک اصطلاح کاملا دیجیتالی است.
رابط کاربری نقطه تعامل بین کاربر و یک دستگاه یا محصول دیجیتال است، مانند صفحه لمسی گوشی هوشمند یا صفحه لمسی که برای انتخاب نوع قهوه از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنید.
در رابطه با وب سایت ها و برنامه ها، طراحی رابط کاربری ظاهر، احساس و تعامل محصول را در نظر می گیرد. همه چیز در مورد اطمینان از اینکه رابط کاربری یک محصول تا حد امکان بصری است، و این بدان معنی است که هر عنصر بصری و تعاملی را که ممکن است کاربر با آن روبرو شود در نظر بگیرید.
یک طراح رابط کاربری به نمادها و دکمه‌ها، تایپوگرافی و طرح‌های رنگی، فاصله، تصاویر و طراحی واکنش‌گرا فکر می‌کند.

طراحی UI شامل چه چیزی است؟

مانند طراحی تجربه کاربری، طراحی رابط کاربری نیز نقشی چند وجهی و چالش برانگیز است. مسئول انتقال توسعه محصول، تحقیق، محتوا و چیدمان به تجربه کاربری جذاب، جهت دار و پاسخگو است.

• طراحی رابط کاربری یک فرآیند کاملا دیجیتالی است. تمام عناصر بصری و تعاملی رابط محصول را در نظر می گیرد، از جمله دکمه ها، نمادها، فاصله، تایپوگرافی، طرح های رنگی و طراحی پاسخگو.
• هدف از طراحی رابط کاربری هدایت بصری کاربر از طریق رابط محصول است. همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه بصری است که کاربر را ملزم به فکر کردن بیش از حد ندارد!
• طراحی UI نقاط قوت برند و دارایی های بصری را در رابط محصول منتقل می کند و از سازگاری، منسجم و زیبایی شناختی طراحی اطمینان می دهد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ماهونیا و ارائه جزئیات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

نام
فرم مشاوره رایگان ماهونیا

چرا از خدمات خدمات طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ui/ux ماهونیا استفاده کنیم؟ چون شما میتوانید بعد از ثبت سفارش خود شاهد یک طراحی حرفه ای و خاص با بهترین قیمت باشید. پس برای تحقق آن جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مسیر سفارش ماهونیا
۱- ثبت درخواست اینترنتی یا تلفنی
برقراری ارتباط و مشاوره رایگان
۲- برقراری ارتباط و مشاوره رایگان
۳- نیازسنجی و ارائه پیشنهادات
برگزاری جلسه و جمع بندی نکات
۴- برگزاری جلسه و جمع بندی نکات
عقد قرارداد و آغاز همکاری موثر
۵- عقد قرارداد و آغاز همکاری موثر
۶- تحویل پروژه و شروع پشتیبانی

چرا از خدمات طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری ماهونیا استفاده کنیم؟

دارای تیمی جوان و با تجربه و متخصص ui / ux

توانایی ارائه راهکارهای خلاقانه در طراحی ui / ux

توجه به کوچکترین جزئیات در طراحی ui / ux

طراحی رابط و تجربه کاربردی با قیمت اقتصادی

هزینه سفارش طراحی رابط و تجربه کاربری ui/ux چقدر است؟

هزینه طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX) به چندین متغیر بستگی دارد، از جمله:

محتوای وب سایت یا برنامه

پیچیدگی طراحی

اندازه پروژه

تعرفه طراحی رابط و تجربه کاربری ماهونیا

جهت برآورد هزینه و استعلام قیمت طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری کلیک کنید.
قیمت طراحی ui/ux

سخن پایانی

خدمات طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX) شامل طراحی و بهبود رابط کاربری و تجربه کاربری وب سایت ها، برنامه ها و سایر محصولات دیجیتال می باشد. در زیر برخی از مهمترین جنبه های این خدمات آورده شده است:

طراحی رابط کاربری: طراحی رابط کاربری شامل طراحی صفحات وب سایت، اپلیکیشن های موبایل و سایر محصولات دیجیتال می باشد. هدف از طراحی رابط کاربری ایجاد یک رابط کاربری کارآمد، جذاب و ساده است که به کاربران این امکان را می دهد تا با سهولت و لذت از محصول استفاده کنند.

بهبود تجربه کاربر: بهبود تجربه کاربر شامل بهبود عملکرد و عملکرد محصول، افزایش سطح رضایت کاربر و افزایش تعامل کاربر با محصول است. برای بهبود تجربه کاربری باید نیازها و خواسته های کاربران در نظر گرفته شود و محصول بر اساس آنها طراحی شود.

قدم اول داشتن یک سایت حرفه ای و یا اپلیکیشن بی نظیر داشتن یک ui و ux بی نقص است.

پرسش های متداول طراحی رابط و تجربه کاربری

برای بهبود تجربه کاربری باید بر روی نیازها و خواسته های کاربران تمرکز کرد و محصول را بر اساس آنها طراحی کرد. علاوه بر این، استفاده از طراحی رابط کاربری ساده و قابل استفاده، برنامه ریزی و مدیریت محتوای مناسب و ارتباط موثر با کاربران نیز می تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد.


UI/UX در طراحی محصولات دیجیتال مهم است زیرا بهبود تجربه کاربری به بهبود عملکرد و کیفیت محصول و جذب مشتریان بیشتر کمک می کند. همچنین، UI/UX می تواند به افزایش فروش و درآمد کمک کند.